Az 1918-as spanyolnátha világjárvány, valamint az Ebola Nyugat-Afrikában történt 2014-es kitörése óta, az emberiség a fertőző betegségektől való félelemben él.
(Fotó:Alexandra Koch/Pixabay)
Dr. Rosalind Eggo egy matematikai modellező, aki a halálos vírusok terjedését követi nyomon, annak érdekében, hogy kiderítse, hogyan lehet ezt a folyamatot lelassítani illetve feltartóztatni.
TEDx előadásában, amelyben a tudományt humorral is ötvözi, arra a kérdésre ad választ, hogy „Jelentheti-e egy világjárvány az emberiség létének végét?”
Rosalind Eggo a London School of Hygiene & Tropical Medicine adjunktusa az Egyesült Királyságban. Az Imperial College London-ban szerzett PhD fokozatot az 1918-as influenza világjárvány dinamikájának témakörében, akkoriban az Egyesült Államokban dolgozott, a Texasi Egyetemen, Austinban.
Rosalind a fertőző betegségek számítógépes és matematikai modellezésével foglalkozik, és ezeket a számításokat használja fel annak a folyamatnak a feltérképezésére és megértésére, hogyan terjednek a kórokozók a népesség körében.
A matematikai modellezés abban is segít, hogy megismerhessük a fertőzések terjedésének útvonalait és mechanizmusait, és így megtervezhessük azokat a lehetséges beavatkozásokat, amelyekkel a betegség terjedése megelőzhető vagy lelassítható.
Rosalind korábbi munkái során több világjárvány, így például az influenza, az Ebola, a Zika-vírus, a kolera és más kórokozók által terjesztett betegségek elemzésével foglalkozott már.
(Magyar felirat beállítása:Feliratok - Beállítások/Feliratok)